O nás

Kdo jsme

Jsme českým výrobcem kompaktních regulačních automatů, určených pro řízení tepelných procesů, kotelen, výměníkových stanic, vzduchotechnik, klimatizací, skleníků, bazénů a dalších aplikací v tepelné technice. Regulační automaty RAK a další zařízení vyráběná pod značkou Autron mezi roky 1990 a 2011 jsou produkty vývoje zaměstnanců původní firmy Autron s.r.o. Nová řada regulačních automatů D.RAK a další zařízení vyráběná pod značkou Autron po roce 2011 jsou produkty vývoje Ing. J. Palouše a Z. Motyčky. Veškerá výroba je realizována v kooperaci s českými firmami.

Od poloviny roku 2011 spolupracují Zdeněk Motyčka a Ing. Jiří Palouš jako fyzické osoby pod společnou značkou Autron.

Historie

Firma Autron byla založena v roce 1990 jako v.o.s. Záměrem zakládajících společníků bylo vyplnit mezeru v oblasti malé a střední automatizace používané zejména v tepelné technologii – plynové a olejové kotelny, vzduchotechniky a výměníkové stanice.

Zobrazit více

Současnost

V polovině roku 2011 převzali výrobu a servis regulačních automatů a ostatních výrobků dva bývalí zaměstnanci firmy Autron s.r.o. Zdeněk Motyčka a Ing. Jiří Palouš. Odkoupili od firmy dokumentaci, náhradní díly, výrobní přípravky a měřící techniku. Výroba regulačních automatů pod značkou Autron, zařízení VDZ pro firmu ETL-Ekotherm a zařízení RSA01/02 běžela dál tak, že zákazníci nepocítili změnu.

Zobrazit více